به نام خدا 

یکی از هنرهای محبوب این روزهای کشور ما که در حال فراگیر شدن است . ساخت کفش بوده که در این مورد کارهای درخور توجهی نیز از کاراموزان و مجریان این فن مشاهده میشود . 

این هنر که قبلا فقط در کارگاه های کفاشی انجام میشد در حال حاضر کم کم به صورت عمومی در حال انجام است ولی آموزش ها و رشد ان کاملا جوان بوده و در دسترس همگان نیست.

فروشگاه آنلاین ترنم در نظر دارد با نگارش سلسله مقالات و آموزش هایی کاربردی به گسترش این هنر محبوب و با صرفه اقدام کند .

اولین مرحله

در اولین مرحله میبایست وسایل لازم و ضروری کار را تهیه کنیم که در این نوشتار سعی در معرفی انها دارد.

چرم

مسلما برای ساخت کفش ، اولین چیزی که به نظر میرسد مورد نیاز باشد چرم است. میتوانید از چرم مصنوعی و طبیعی استفاده کنید . فقط این نکته را در نظر داشته باشید که در چرم طبیعی باید از نوع نازک ان استفاده کرد (معمولا) و در چرم های مصنوعی از نوعی که اصطلاحا قابل کشیدن باشد یا کش بیاید.

سمبه

برای دوخت چرم به سمبه نیاز دارید تا بتوانید مثل دوخت کیف قسمتهایی را سواخ کرده و بدوزید . البته این ابزار را در صورتی نیاز دارید که بخواهید با دست کفش مورد نظر خود را درست کنید . در این صورت سمبه نیم و یک مورد نیاز شماست .

البته میتوان از پانچ یا دستگاه سوراخ کن دستی نیز استفاده نمود . که در این صورت لازم نیست برای سوراخ زدن چرم سر و صدا راه انداخته و ارامش همسایه ها و اهل منزل را مختل کنید!

کاتر

برای برش روی چرم و کاغذ الگو و یا فوم و ... به کاتر نیاز دارید . این بزار برای طراحی و پیاده سازی طرح و الگو مورد نیاز شماست .

چسب

برای چسباندن پستایی به چسب آهن نیاز است . یعنی شما نیاز دارید که تکه های رویه را برای دوخت ابتدا به هم بچسبانید و یا فوم را که لایه زیرین چرم است به ان بچسبانید .

برای چسباندن کفی و بعضی کارهای دیگر به چسب 33 نیاز دارید.

سوزن 

هر جا حرفی از دوختن باشد سوزن نیز لازم میشود . در این مورد از سوزن کوبلن میتوانید استفاده کنید . چرا که علاوه بر قابلیت استفاده در نخ موم زده یا موم خورده ، چون لازم است گاهی با فشار نخ را رد کنید ممکن است دست شما با نوک سوزن اسیب ببیند . با استفاده از سوزن کوبلن که نوک تیزی ندارد میتوانید از این آسیب جلوگیری کنید 

ادامه دارد .....

کپی برداری و ذکر مقالات این سایت فقط در موارد غیر تجاری و با ذکر منبع مجاز است .


بالا